قهوه گانودرما لاته: حس شیرین گوارش


سپس از قهوه لاته دکتر بیز خوشمزه اسپانیایی خود لذت ببرید! این در حالی است که «اسامه» معتقد است لاته اسپانیایی نسخه پیچیده پیاده شده روی قهوه ویتنامی است. قهوه ویتنامی (یا ca phe sua da در کشور مادری خود) معمولاً در یک لیوان کوتاه و شفاف سرو میشود و از شیر تغلیظ شده که لایه لایه آن با اسپرسویی از دانه قهوه تیره و دارک که اغلب قهوه روبوستا است تشکیل شده است. تفاوت کافه لاته با کاپوچینو معمولا در نسبت قهوه به شیر آن است بدین صورت که در کاپوچینو این نسبتها مساوی است اما در کافه لاته قهوه به نسبت یک به سه شیر جوشیده اضافه میشود. لاته معمولا در فنجان قهوه یا کاپ سرو میشود و جز محبوبترین و پرفروشترین نوشیدنیهای گرم کافیشاپی محسوب میشود. ابتدا یک شات اسپرسو از دستگاه اسپرسو ساز یا موکاپات بگیرید( بستگی به این دارد که طرز تهیه لاته با موکاپات باشد یا با دستگاه اسپرسو ساز). مرحله دوم طرز تهیه کافه لاته مربوط به تهیه فوم شیر می باشد. اگر عاشق انواع مختلف قهوه هستید و دوست دارید آنها را امتحان کنید با بلاگ میورا همراه باشید تا باهم طرز تهیه یکی از بهترین و محبوب ترین انواع قهوه را یاد بگیریم. در این مرحله به هر فنجان 1 قاشق مرباخوری شکر اضافه می کنیم و آب جوش را نیز بلافاصله روی مواد می ریزیم و با قاشق هم می زنیم تا شکر در قهوه حل شود و ترکیب شکر و قهوه فوری کاملا یکدست شوند.

به عنوان کشوری که هوای گرم و خشک دارد لاته اسپانیایی با اضافه کردن یخ یک نوشیدنی مناسب و مطلوب است. مواردی که بالا ذکر شد قسمتی از فواید و تاثیرات این قهوه ها بر بدن می باشد که شما می توانید با توجه به آن ها محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس برای خریداری با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. شما دستور ساده را دیده اید ، اما چگونه می توانید آن را مطابق میل خود تنظیم کنید؟ ما امیدواریم که این دستور ساده لاته اسپانیایی ، پر از نکات و دستورالعمل های پخت و پز ، به شما در ساخت کافئین به سبک سبک کمک کند. اسپانیا ، مانند بیشتر اروپا ، تقریباً منحصراً اسپرسو می نوشد ، بنابراین برای معتبرترین لاته اسپانیایی می خواهید دستگاه اسپرسو خود را بیرون بیاورید. لطفا نظرات خود را برای ما در قسمت نظرات بنوییسید. سلام وقت بخیر اول اینکه مطالب خوبی رو درج کرده بودید و اینکه این قارچ در درمان تیرویید هم تاثیر داره یا خیر؟ اين قارچ براي گوارش و پاکسازي کبد و جلوگيري و درمان کبد چرب و بيماري هاي مربوط به کبد بسيار موثر مي باشد.

خواص فوق العاده اي که اين قارچ داشت و براي سلامتي فرد بسيار مفيد بود، باعث چنين نامگذاري براي آن شده است. راه های پیشگیر ی کننده فوق العاده ایی وجود دارد … در حالی که اطلاعات کمی در مورد محل تولد لاته اسپانیایی وجود دارد یا چه کسی آن را اختراع کرده است، فیصل و اسامه که صاحبان دو کافه بسیار مشهور در عربستان سعودی هستند بر این عقیدهاند که این نوشیدنی یک تغییر در قهوه ویتنامی است. فیصل می گوید: «قهوه ویتنامی تمایل به استفاده از شیر غلیظتر وچگالتر و فقط یک شات قهوه دارد. البته می توانیم این نوشیدنی خوشمزه را با قهوه فوری هم درست کنیم. مطالعات نشان می دهد که آجیل می تواند به ما در از دست دادن وزن کمک کنند و ممکن است به مبارزه با دیابت نوع دو و همچنین بیماری های قلبی کمک کند.در بین این دانه های مغذی بادام بیشترین کمک را به کاهش میکند. این قهوه دارای یک یا دو شات قهوه اسپرسو همراه با یک لیوان شیر بخارزده و فوم شیر میباشد. قهوه ویتنامی شبیه کافه بمبون است، نوشیدنی که گفته میشود در مادرید اسپانیا متولد شده و شامل یک شات اسپرسو به همراه شیر تغلیظ شده است.

مانند قهوه ویتنامی ، لاته اسپانیایی ممکن است برای تغذیه اضافی خامه شیرین و غنی ، شیر تغلیظ شده را شیرین کرده باشد. برای تهیه قهوه لاته ایتالیایی ابتدا شیر را داخل شیرجوش می ریزیم و روی حرارت ملایم می گذاریم تا شیر به جوش بیاید، سپس در هر فنجان یا لیوانی که برای سرو قهوه در نظر گرفته ایم 1 قاشق غذاخوری قهوه فوری می ریزیم. لاته ماکیاتو یک روش تهیه قهوه ایتالیایی و ترکیبی از شیرو قهوه است. در واقع کلمه Macchiato به معنی نشانهگذاری شده - لکه دار شده یا (marked) است و لاته هم در زبان ایتالیایی به معنای «شیر» است. در برخی کافیشاپهای دنیا کافه لاته اسپانیایی به معنای نوشیدنی بر پایه اسپرسو و شیر غلیظ شده است. همچنین شبیه نوشیدنی El Pecado از کوبا است که شامل یک شات اسپرسو با شیر تغلیظ شده، شیر تبخیر شده و فوم شیر است. با اضافه نمودن بسته حاوی محصول به آب جوش طعم های مختلف را تجربه کنید. این قهوه خوشمزه را می توانیم به راحتی با یک دستگاه فرنچ پرس در منزل درست کنیم. البته باید گفت متاسفانه حقیقت دارد.این بیماری آنچنان در چند سال اخیر زیاد شده است که نمیتوان به راحتی از اون گذشت.

نظرات

پست‌های پرطرفدار