فروش کافه لاته گانودرما ، پخش عمده قهوه لاته اصل 


به نظر می رسد یک چیز قطعی باشد و آن هم این است که پیشرفت در قهوه لاته گانودرما  آرت کمی شبیه به شروع یک رژیم ورزشی است. اگرچه در دنیای قهوه در مورد اینکه شیر مناسب لاته چیست اختلاف نظر وجود دارد، اما ترجیح می دهیم که یک “میکرو فوم” - چیزی شبیه به رنگ مرطوب یا “کروم سفید” ابریشمی درست کنیم، همانطور که خود شومر نیز این کار را در سالهای قبل انجام می داد. رنگ قهوه ای تیره نوشیدنی قهوه می تواند بوم نقاشی شما شود که در آن می توانید هنر خود را در آن پیاده کنید! مصرف آن تجربه طعمی لذیذ و خامه ای از قهوه میشود. از این رو برای افرادی که قهوه را با کافئین کم مصرف میکنند بسیار مناسب است. در کنار اسپرسو، کاپوچینو و قهوه های یخی، لاته در بین چهار محصول کافئین پرمصرف و بزرگ در آمریکا قرار دارد. با شیر لاته (کمی کف کمتر) می توانید همه چیز درست کنید: قلب، لاله، گل رز، قو، گورخرهای کافئین دار و غیره. چگونه نسکافه خامه ای لاته ۳ در ۱ درست می کنید؟ گانودرما بافتی چوبی، براق و صیقلی داشته و از نظر ظاهری با قارچ دکمه ای تفاوت بسیاری دارد.

بدون کنتراست، حتی یک شکل قوی عالی ریخته شده در فنجان به هم ریخته به نظر خواهد رسید. همچنین، هنگام ریختن کف شیر آنقدر صبر نکنید تا پارچ را به سطح فنجان پایین بیاورید. لاته آرت به کمک تجربه باریستا در ریختن و ترکیب کردن شیر روی اسپرسو به وجود میاد. می توان فاصله 5 سانتی متری را برای ساخت لاته آرت بر روی طرح اولیه استفاده کرد. مخصوصا قبل از کارهایی که نیاز به تمرکز دارد و ممکن است مغز شما را خسته کند در واقع قهوه برای بعضی از افرادی که کارهای فکر سنگین میکنند حکم دوپینگ دارد.البته زیاده روی در مصرف قهوه کار درستی نیست. کولپاکتسی، مربی باریستا می گوید: باریستاهای آسیایی از نظر اخلاقی واقعا قدرتمند هستند و برای رسیدن به قله ها ثابت قدم و با انگیزه هستند. در ابتدا ممکن است وضعیت کمی نامطلوب به نظر برسد. بخار دادن شیر ممکن است سخت به نظر برسد و مردم معمولاً فکر می کنند که سخت ترین کار تهیه کافه لاته است.

اگر شما هم مدتی است اسپرسوساز تهیه کرده اید اما نتوانسته اید لاته آرت زیبایی ایجاد کنید، باید بگوییم غیر از شیر مناسب برای لاته آرت، دمای شیر برای لاته آرت و برخی نکات عملکردی دیگر نیز بسیار مهم است. در ابتدای ریختن از وسط فنجان شروع کرده و سپس با حرکات مارپیچی در کناره های فنجان ریختن را ادامه می دهیم. آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده بود؟ ببینید آیا به اندازه کافی به سطح کارتان نزدیک هستید و یا آیا باید زودتر به سطح آن نزدیک شوید. برای ساختن این طرح، باید کاملا به سطح کارتان نزدیک شوید (0،5 سانتی متر). جمله ای وجود دارد که می گوید 10000 ساعت طول می کشد تا به یک ورزشکار برتر تبدیل شوید. دمای مناسب برای بخار دادن شیر بین 55 تا 62 درجه سانتیگراد است. برخی ممکن است بگویند که برای لاته آرت درجه حرارت مناسب 50 درجه است، اما اگر نمی خواهید مشتریان و مهمان های شما از نوشیدنی خود متنفر شوند توصیه می کنم فوم گیری شیر را با دمای پایین انجام ندهید.

بنا بر این دیگر نیازی نیست که نگران پیدا کردن کار بعد از آموزش های خود باشید. همان طور که گفته شد در تهیه لاته از کف شیر و قهوه استفاده می شود ، برای تهیه کف شیر مورد نیاز در تهیه لاته ، باید شیر را داغ کنیم (توجه کنید که شیر نباید جوشیده شود) برای داغ کردن شیر می توان از یک شیر جوش ساده در منزل و محل کار استفاده کرد (شیر جوش رو گازی که جنس آن ها استیل یا مسی است) ، ساده ترین و در دسترس ترین شیر جوش در هر مکان است. اگر در وهله اول دستگاه اسپرسوساز خوب داشته باشید و آموزش های ما را دنبال کنید، تهیه فوم شیر با کف مناسب آسان است و با چند نکته در عرض چند ثانیه می توان آن را آموخت. ما به دنبال گرداب بزرگی در پارچ شیر هستیم که تمام حباب های هوا را بمکد و شیر را نرم و صاف کند. چندین مورد گزارش شده است که افراد (مخصوصا کودکان) به دنبال مصرف قارچ گانودرما دچار مسمومیت شده اند. افرادی که به سوزش معده دچار هستند، اغلب این حالات (سوزش معده) را در خواب نیز احساس میکنند. منشاء لاته چندان روشن نیست زیرا مردم قرن هاست که قهوه و شیر را با هم ترکیب میکنند.

نظرات

پست‌های پرطرفدار